Turnaj ČTS dospělých byl první letošní akcí na venkovních kurtech

První letošní venkovní akcí na našich kurtech byl turnaj dospělých třídy „C“ pod názvem TC Chrudim Jarní pohár 2022.

Termín tohoto turnaje ve dnech 23.-24. dubna 2022 byl záměrně zvolen týden před zahájením soutěží družstev, když dospělí nemají na rozdíl od mládeže v kalendáři turnajů žádnou akci. Předpověď počasí na víkend, zvláště na neděli, byla zpočátku velmi nepříznivá, ale nakonec se turnaj za chladného počasí během víkendu odehrál bez přerušení.

Turnaje se zůčastnilo 23 mužů a 13 žen. Z našich tenistů nastoupilo do turnaje 7 mužů a 3 ženy.

Turnaj mužů

V soutěži mužů startovali Jaromír Voborník, Michal Kratochvíl, Zbyněk Buřval, Jiří Uhlíř a dorostenci Milan Fleško, Adam Juliš a David Polášek.

Postoupit se podařilo třem našim hráčům.
Jaromír Voborník jako 7. nasazený hráč po výhře ve 2. kole nad Michalem Čechem (TO TJ Tesla Pardubice) 6-2, 6-0 prohrál ve čtvrtfinále s 3. nasazeným Ondřejem Kratochvílem (TK PRECHEZA Přerov, BH 12) 1-6, 3-6.
Milan Fleško porazil v 1. kole Rodana Flídra (LTC Pardubice) 6-3, 6-1. Ve 2. kole prohrál se 4. nasazeným Tomášem Kelnarem (TC Brno, BH 12) 3-6, 2-6.
David Polášek porazil v 1. kole v utkání dvou domácích hráčů Michala Kratochvíla 6-4, 6-2. Ve 2. kole nestačil na 5. nasazeného Davida Duba (TK Pelhřimov, BH 6) a prohrál 3-6, 2-6.

Dvouhru můžů vyhrál Ondřej Kratochvíl (TK PRECHEZA Přerov, BH 12) když jeho finálový soupeř Marian Kubín (TK Sport Kolovraty, BH 15) k finálovému utkání kvůli celkovému vyčerpání nenastoupil.

Čtyřhru mužů vyhráli Ondřej Kratochvíl a Marian Kubín po finálové výhře nad dvojicí Bohumil Bezdíček (DTK Skuteč) / David Holub (TK Pernštýn 1897 Pardubice) 6-1, 6-3.

Zleva: vítěz dvouhry Ondřej Kratochvíl a finalista Marian Kubín

Turnaj žen

V soutěži žen hrály tři naše hráčky, a to Stela Ježková, Natálie Eisová a Nicol Francouzová.

Dařilo se Stele Ježkové, která na cestě do finále dvouhry postupně porazila Nicol Francouzovou (TC Chrudim, BH 1) 6-4, 6-0, ve čtvrfinále po skreči 3. nasazenou Helenu Petákovou (F.H.TK Dobřichovice, BH 9) 3-0 scr. a v semifinále 2. nasazenou Kateřinu Blaščíkovou (SK HIT Hradec Králové, BH 9) 5-7, 6-2, 6-3.
Ve finále dvouhry prohrála Stela se 4. nasazenou hráčkou Natálii Malou (TK Neridé, BH 9) 3-6, 4-6.

Čtyřhru žen vyhrála dvojice Simona Brožová / Vanesa Zábranová (LTC Humpolec), když ve finále vyhrály po dramatickém boji nad dvojicí Kateřina Blaščíková / Nela Odehnalová (obě SK HIT Hradec Králové) 6-7, 6-0, 15/13.

Zleva: finalistky dvouhry Stela Ježková a Natálie Malá

Děkujeme všem našim hráčkám a hráčům za účast na turnaji a přejeme úspěšné zahájení soutěží družstev.