Úspěšný turnaj dospělých v Chrudimi

Po úspěšném turnaji dospělých, který jsme pořádali loni na jaře týden před zahájením soutěží družstev po 2,5 měsících covidových zákazů jsme chtěli na toto letos navázat. Bohužel nejistota ohledně data zahájení soutěží nás přinutila turnaj zrušit.

Poté, co se soutěže rozběhly a bylo jasné, že tříkolový systém vytvoří prázdný poslední červnový víkend, požádali jsme svaz o přeložení turnaje.

To se ukázalo jako výborný termín, protože ve dnech 26.-28.června to byla pro dospělé jediná možnost hrát soutěžní utkání v ČR.

Turnaje se zůčastnilo 49 mužů a 18 žen což je na třídu C účast skutečně nebývalá. Domácí účast byla také početná, turnaj hrálo 8 našich můžů a 5 žen.

Turnaj mužů

V soutěži mužů startovali Jaromír Voborník, Jiří Urbánek, Dan Říha, Michal Kratochvíl, Zbyněk Buřval a hráči mládeže Milan Fleško, Adam Juliš a David Polášek.

Do 2.kola se podařilo postoupit čtyřem našim hráčům.
Jára Voborník po výhře nad 13.nasazeným Jiřím Kubešem (Lokomotiva Zdice, BH 4) 6-3, 6-4 prohrál ve 2.kole s Matějem Talábem (TENIS-CENTRUM DTJ HK, BH 1) 4-6, 4-6.
Dan Říha porazil po tříhodinové bitvě Filipa Nováčka (TO TJ Tesla Pardubice, BH 3) 3-6, 7-6, 6-4. Ve 2.kole prohrál s 16.nasazeným Ondřejem Kratochvílem (LTC Pardubice, BH 4) 3-6, 2-6.
Zbyněk Buřval vyhrál v 1.kole nad Kryštofem Silbernáglem (TENIS-CENTRUM DTJ HK, BH 1) 4-6, 6-4, 6-4. Ve 2.kole nestačil na 9.nasazeného Dominika Jedličku (TO SK Žamberk, BH 4) a prohrál 2-6, 0-6.
David Polášek porazil v utkání dvou domácích hráčů Jiřího Urbánka 6-4, 6-2. Ve 2.kole prohrál hladce s Vítkem Šubertem (Tenis & Padel klub Písečná, BH 9) 0-6, 0-6.

Dvouhru můžů vyhrál Marek Dvořák (TCG Karlovy Vary, BH 15) když jeho finálový soupeř Jan Nedvídek (TK PRECHEZA Přerov, BH 4) utkání po prvním setu za stavu 4-6 skrečoval pro zranění.

Čtyřhru mužů vyhráli Ondřej Šrámek (SK Třebechovice pod Orebem, BH9) a Vítek Šubert (Tenis & Padel klub Písečná, BH 9) po finálové výhře nad Matějem a Vojtěchem Talábem (oba TENIS-CENTRUM DTJ HK, BH 1) 6-2, 6-4.

Turnaj žen

Ve dvouhře žen hrálo 5 našich hráček a to Tereza Bohatá, Natálie Eisová, Nikol Sychrovská, Nicol Francouzová a Kateřina Žďárská.
Dařilo se Nikol Sychrovské, která na cestě do finále dvouhry postupně porazila Dam Phuong Hang (Spartak Vrchlabí) 6-0, 6-1, ve čtvrfinále Pavlu Čížkovou (LTK Klatovy, BH 9) 3-6, 6-4, 6-3 a v semifinále Hanu Hejdovou (Spartak Jihlava, BH 9) 6-0, 6-2.
Ve finále nestačila Nikol na 1.nasazenou hráčku Adélu Kroisovou (TK Eden HK, BH 12) a prohrála 1-6, 2-6.

Zleva: finalista Jan Nedvídek a vítěz Marek Dvořák
Zleva: finalistka Nikol Sychrovská a vítězka Adéla Kroisová
Zleva: finalisté bratři Talábovi a vítězové čtyřhry Ondřej Šrámek s Vítkem Šubertem