Turnaje baby a mladšího žactva v Chrudimi

Baby turnaj

V sobotu 4.července se konal na našich dvorcích 1.turnaj ze série tří letních turnajů ve věkové kategorii baby.

Vynikajícího výsledku dosáhl Patrick Coyago, který v konkurenci 21 hráčů a hráček celý turnaj vyhrál. Po vítězství bez prohry ve své 5členné skupině A postoupil do čtvrtfinále, kde porazil Josefa Malinského (TK Hlinsko) 4-0, v semifinále vyhrál nad Beatou Kašprišin (TK Lomnice nad Popelkou) 4-0 a ve finále si poradil s Davidem Mikešem (TK SB Světlá nad Sázavou) 4-2.

Druhým naším hráčem, kterému se podařilo postoupit do čtvrtfinále, byl teprve 7letý Michal Bílek. Ve skupině A skončil s bilancí 3 výhry a 1 prohra na 2.místě a ve čtvrtfinále prohrál s finalistou Davidem Mikešem 0-4.

Robin Číla skončil se třemi výhrami a dvěmi porážkami na 3.místě v 6členné skupině B. V soutěži útěchy pak porazil Adama Vence (LTC Humpolec) 4-2, Terezii Dobrou (TK SB Světlá nad Sázavou) 4-1 a ve finále útěchy prohrál s Patrikem Poddaným (VŠSK MFF Praha) 1-4.

Z dalších našich hráčů startoval na turnaji Mathias Filip, který po 2 výhrách a 2 prohrách skončil na 4.místě ve skupině C, Šimon Ondráček s bilanci 1/3 na 4.místě ve skupině D a Henry O’Neill s bilanci 1/4 na 5.místě ve skupině B.

Kompletní výsledky: https://courthive.com/t/CZE916564

Nahoře: nejlepší 4 hráči turnaje, druhý zleva vítěz Patrick Coyago
Dole: finalisté soutěže útěchy, vpravo Robin Číla

Mladší žáci a žákyně

První prázdninový víkend ve dnech 4.-5.července se hrál v Chrudimi také turnaj třídy C v kategorii mladší žactvo. Startovalo na něm ve dvouhře 14 chlapců a 17 děvčat.

Z našich chlapců byl nejúspěšnější Tomáš Michek, který postoupil až do semifinále kde prohrál s 1.nasazeným Danem Vaverkou (LTC Pardubice, BH 12) 0-6, 1-6. Předtím porazil domácí hráče Matouše Málka 6-3, 6-1 a Lukáše Žďárského 6-4, 6-1.

Lukáš Ždárský po výhře nad Vojtěchem Martinkem (TK Dynamo Hradec Králové, BH 3) 6-7, 6-1, 10/7 prohrál ve čtvrfinále právě s Tomášem Michkem (TC Chrudim, BH 6).

Adam Bílek vyhrál nejprve nad Šimonem Šebkem (Open Tennis Club, BH 1) 6-1, 6-2 ale ve čtvrtfinále prohrál s 2.nasazeným Davidem Šlechtou (TENIS-CENTRUM DTJ HK, BH 9) 5-7, 1-6.

Turnajovou premiéru si odbyl Jan Müller, který prohrál v 1.kole s Karlem Mynářem (TC Dvůr Králové, BH 6) 0-6, 0-6.

Ve čtyřhře dvojice Tomáš Michek / Lukáš Žďárský v 1.kole vyhrála nad domácí dvojicí Adam Bílek / Matouš Málek 7-5, 6-0. V semifinále prohráli s Danem Vaverkou a Patrikem Pilným 2-6, 0-6.

Dvouhru vyhrál Matyáš Maršík (TK Česká Třebová) po finálové výhře Danem Vaverkou (LTC Pardubice) 6-2, 6-4.

Soutěž čtyřhry vyhráli Dan Vaverka (LTC Pardubice) a Patrik Pilný (TK Pernštýn 1897 Pardubice) když si ve finále poradili s dvojicí Matyáš Maršík (TK Česká Třebová) a Marek Mikeš (TK SB Světlá nad Sázavou) 6-3, 5-7, 10/6.

V soutěži mladších žákyň vyhrála naše Nikola Polívková v 1.kole nad 2.nasazenou Michaelou Čapounovou (TO TJ Tesla Pardubice, BH 9) 7-6, 6-4. Ve čtvrtfinále Nikola prohrála s Adélou Roubovou (LTC Pardubice, BH 4) 6-4, 6-7, 7/10.

Z našich hráček dále na turnaji hráli Marie Košinová, Klára Doležalová a Tereza Lebedová.

Dvouhru dívek vyhrála Nicol Jelínková (TK PTA Kolín) po výhře nad Violou Rakovou (LTC Kolín) 6-1, 6-2.

Kompletní výsledky turnaje: https://courthive.com/t/CZE716040

Zleva: vítězka dvouhry Nicol Jelínková a finalistka Viola Raková
Zleva: finalista dvouhry Dan Vaverka a vítěz Matyáš Maršík
Finalisté čtyřhry chlapců, zleva: Maršík, Pilný, Vaverka a Mikeš
Vítězky čtyřhry Nicol Jelínková a Viola Raková

Celkem se během víkendu na našich dvorcích představilo 54 hráčů a hráček. Děkujeme rozhodčím Hynkovi Solilovi a Pepovi Bohatému za výbornou organizaci turnajů.