Restart závodního tenisu na turnaji dospělých v Chrudimi

Po dlouhých 12 letech jsme na našich kurtech minulý víkend ve dnech 30.5.-1.6.2020 opět pořádali turnaj ČTS dospělých.

Turnaj byl pro většinu hráčů a hráček první možností hrát soutěžní utkání po více než 2,5 měsíčním zákazu všech tenisových akcí kvůli riziku nákazy koronavirem. Vzhledem k tomu byl o účast na turnaji až nečekaně velký zájem.

Turnaje se zůčastnilo 32 mužů a 21 žen. Domácí účast byla také velmi početná, turnaj hrálo 10 našich můžů a 4 ženy.

Do 2.kola dvouhry se podařilo postoupit z našich Janu Pejchovi a Danielu Říhovi.

Ve čtyřhře se velmi dařilo našim divizním hráčům Tomáši Strnadovi a Járovi Voborníkovi, kteří spolu postoupili až do finále. Na finálové cestě porazili ve sobotním večerním čtvrtfinále dvojici Adam Bartoš (VSK VŠB-TU Ostrava) / David Sekula (TJ TO Sokol Stará Bělá) 6-3, 6-7(6), 10/8. V nedělním semifinále pak porazili po napínavém souboji pár Tomáš Kelnar (TC Brno) / Lukáš Kelnar (LTC Pardubice) 6-4, 1-6, 10/8. Ve finále však prohráli s dvojicí Petr Makrlík (1.Východočeská Tenisová) / David Papoušek (LTC Pardubice) 2-6, 4-6.

Dvouhru můžů vyhrál Tomáš Kelnar (TC Brno) když jeho finálový soupeř Petr Makrlík (1.Východočeská Tenisová) utkání skrečoval kvůli bolestem v zádech.

Dvouhru žen vyhrála Petra Melounová (TK Prostějov), která v pěkném pondělním finále přehrála Zdenu Šafářovou (I.ČLTK Praha) 6-4, 6-4.

Čtyřhru žen vyhrála dvojice Tereza Tocháčková (TK Ruzyně Praha) / Simona Brožová (LTC Humpolec) po hladké finálové výhře nad párem Kateřina Blaščíková (LTC Pardubice) / Štěpánka Tomcová (TK Olymp Praha) 6-0, 6-0.

Vlevo poražená finalistka Zdena Šafářová a vpravo vítězka dvouhry žen Petra Melounová
Vlevo finalisté čtyřhry mužů Tomáš Strnad a Jaromír Voborník, vpravo vítězové Petr Makrlík a David Papoušek