Lukáš Ždárský vítězem Yonex Tour starších žáků v Praze

Tenisový klub LOB S.A. Bohnice, který provozuje Lob Sports Academy na Praze 8 v Bohnicích, pořádal během halové sezóny sérii mládežnických turnajů s názvem Race To Wimbledon by Bergo.

Ve věkové kategorii starších žáků Yonex Tour, nazvané podle titulárního sponzora, startoval i Lukáš Ždárský. Celá série sestávala z osmi turnajů od prosince až do března.

Lukáš startoval na čtyřech turnajích série, získal nejvíce bodů ze všech hráčů, a tím vyhrál celou Yonex Tour. Ve dvouhře jeden turnaj ze série vyhrál, na dvou skončil až ve finále a na jednom v semifinále. Stejnou bilanci měl i ve čtyřhře.
Lukáš si celkové vítězství mezi staršími žáky zajistil již 2 turnaje před koncem Tour.

Na druhém místě ve starších žácích skončil Jan Kodeš nejmladší z LTC Modřany a třetí byl Vilém Stehlík z TK Ruzyně Praha.

Lukáš byl 8. května pozván na slavnostní vyhlášení, kde mu byla předána výhra ve výši 20 000,- Kč od hlavního sponzora Yonex.

Slavnostního vyhlášení se mimo jiné zúčastnil i wimbledonský vítěz v roku 1973 Jan Kodeš a náš bývalý daviscupový reprezentant Bohdan Ulihrach.

Gratulujeme Lukášovi k výbornému úspěchu a skvělé reprezentaci našeho klubu!

Vpravo: Lukáš Žďárský s cenou pro vítěze Yonex Tour
Zleva: Jan Kodeš, Lukáš Žďárský a Bohdan Ulihrach