Východočeský oblastní přebor mladších žáků v Chrudimi

V týdenní přestávce po třech kolech soutěží družstev jsme ve dnech 20.-21. května 2023 pořádali v Chrudimi Východočeský oblastní přebor mladších žáků.

Přebor byl zároveň i kvalifikačním turnajem na Mistrovství České republiky mladších žáků v Liberci. Kvalifikovali se první tři hráči.

Na přeboru startovali tři naši hráči.
Patrick Coyago, jako 8. nasazený, potvrdil postupem do čtvrtfinále své nasazení. Tam ale prohrál s Adamem Noskem (TENIS-CENTRUM DTJ HK) 2-6, 1-6.
Michal Bílek i Šimon Ondráček uhráli jedno kolo a vypadli v osmifinále.

Oba nedělní semifinálové zápasy byly zároveň utkáními o postup na Mistrovství ČR.
Nejprve vyhrál Matouš Pilný ( TO TJ Tesla Pardubice) nad Davidem Gerišerem (TO TJ Svitavy) 6-4, 6-1.
V druhém semifinále zvítězil první nasazený Tadeáš Dorazil (TJ Slovan Moravská Třebová) nad Adamen Noskem (TENIS-CENTRUM DTJ HK) 6-1, 6-3.

Vítězem dvouhry se stal Tadeáš Dorazil po výhře nad Matoušem Pilným 6-1, 6-1.
V utkání o 3. místo Adam Nosek porazil Davida Gerišera 6-3, 1-6, 6-3.

Čtyřhru vyhráli Tadeáš Dorazil s Davidem Gerišerem po finálové výhře nad Adamem Noskem a Vojtěchem Havláskem 6-0, 6-2.