Turnaj mladšího žactva v Chrudimi

Ve dnech 7.-9.srpna se v Chrudimi konal turnaj ČTS třídy C ve věkové kategorii mladší žactvo.

Turnaje se zúčastnilo 28 chlapců a jen 9 děvčat.

Mladší žáci

Soutěže chlapců se zúčastnilo 6 našich hráčů. Do 2.hracího dne se ve dvouhře podařilo postoupit Lukáši Žďárskému a Tomáši Michkovi.
Patrick Coyago, David Špičák, Henry O’Neill a Matouš Málek svá úvodní utkání dvouhry prohráli.

Lukáš Žďárský porazil nejprve Davida Špičáka 6-1, 6-0, ve 2.kole Filipa Drášila (TENIS-CENTRUM DTJ HK) 6-3, 6-0. Ve čtvrtfinále prohrál s Davidem Gerišerem (TO TJ Svitavy) 0-6, 1-6.

Tomáš Michek vyhrál v 1.kole nad Markem Černohousem (TK Pernštýn 1897 Pardubice) 6-0, 6-1, ve 2.kole porazil Martina Chalupníka (Spartak Polička) 6-4, 6-0. Ve čtvrtfinále prohrál po vyrovnaném boji s pozdějším finalistou Petrem Lelkem (TK Hlinsko) 4-6, 5-7.

Ve čtyřhře postoupili Lukáš Žďárský a Patrick Coyago do semifinále.
Nejprve vyřadili dvojici David Pavlík / Šimon Šafránek (oba Slavoj Žiželice) 6-4, 0-6, 11/9, pak pár Martin Chalupník (Spartak Polička) / Marian Hošek (TC Litomyšl) 6-4, 6-2.
V semifinále čtyřhry prohráli s vítěznou dvojicí Matěj Sviták / Petr Lelek 2-6, 3-6.

Dvouhru vyhrál Matěj Sviták (TENIS-CENTRUM DTJ HK) a čtyřhru Matěj Sviták s Petrem Lelkem.

Mladší žákyně

V soutěži děvčat startovaly z našich jen Nikola Polívková a Gabriela Grofová. Oběma se do dalšího kola dvouhry postoupit nepodařilo.

Dvouhru vyhrála přesvědčivě Anna Jančaříková (TK Hlinsko). Ve čtyřhře zvítězili ve finále Anna Jančaříková a Nela Marešová (obě TK Hlinsko) nad dvojicí Sofie Kotová (TENIS-CENTRUM DTJ HK) a Gabriela Grofová (TC Chrudim) 6-1, 6-0.