Leoš Kastner ve finále dvouhry v Chrudimi

Na dvorcích v Chrudimi jsme 5.-7.září 2020 pořádali turnaj třídy C v kategoriích starší žáci, starší žákyně a dorostenky.

Starší žáci

Ve dvouhře starších žáků se za účasti 10 hráčů probojoval do finále Leoš Kastner. Tam prohrál s Václavem Hrubým (TK PRECHEZA Přerov) 0-6, 1-6. Na cestě do finále Leoš vyřadil Jiřího Štěpaře (TO TJ Tesla Pardubice) 6-0, 6-1 a v semifinále po třísetovém boji i svého klubového spoluhráče Adama Juliše (TC Chrudim) 4-6, 6-4, 6-1.

Leoš Kastner byl spolu s Adamem Julišem i ve finále čtyřhry kde prohráli s dvojicí Filip Dymák (LTC Pardubice) / Adam Svoboda (TK Havlíčkův Brod) 2-6, 4-6.

Z našich hráčů dále startovali na turnaji Tomáš Grof, Lukáš Kučera a Vojtěch Hanousek.

Finalisté čtyřhry, zleva: Filip Dymák, Adam Svoboda, Adam Juliš a Leoš Kastner
Finalisté dvouhry, zleva: Leoš Kastner a Václav Hrubý

Starší žákyně

V soutěži starších žákyň hrálo 12 hráček.
Ve dvouhře se podařilo v 1.kole zvítězit jen Nele Kastnerové, která porazila Hanu Havelkovou (TJ Žďár nad Sázavou) 6-2, 6-1. Ve čtvrtfinále Nela prohrála s 1.nasazenou Ellen Kultovou (TK Olymp Praha) 0-6, 0-6.
Eliška Bílková prohrála rovněž ve čtvrtfinále po volném losu s Adélou Roubovou (LTC Pardubice) 1-6, 3-6.
Dvouhru vyhrála Ellen Kultová (TK Olymp Praha) když ve finále zvítězila nad Kateřinou Halamovou (TJ Spoje Praha) 6-1, 6-0.

Eliška Bílková spolu s Charlene Crhovou (TK Česká Třebová) postoupila do finále čtyřhry. Děvčata v semifinále zvítězila nad chrudimskou dvojicí Nicol Grubnerová / Nela Kastnerová 6-1, 6-1. Ve finále pak prohrála s párem Kateřina Halamová (TJ Spoje Praha) / Linda Kubešová (TO TJ Tesla Pardubice) 2-6, 1-6.

Poražené finalistky čtyřhry, uprostřed zleva: Eliška Bílková a Charlene Crhová

Dorostenky

Soutěže dorostenek se zúčastnilo 21 hráček, z toho 6 našich dorostenek.

Nikol Sychrovská (TC Chrudim) postoupila po výhře nad Simonou Dvořákovou (TENIS-CENTRUM DTJ HK) 6-1, 2-6, 6-0 do čtvrtfinále dvouhry, které bohužel musela vzdát pro zranění.
Natálie Eisová (TC Chrudim) vyhrála v 1.kole nad další domácí hráčkou Nicol Francouzovou (TC Chrudim) 6-2, 6-1 ale ve 2.kole prohrála s Michaelou Zobačovou (TK Spartak Jihlava) 2-6, 3-6.
Na turnaji dále hrály Aneta Francouzová, Natálie Sůrová a Kateřina Žďárská.

Ve finále dvouhry vyhrála Klára Podškubková (TK Spartak Jihlava) nad Dominikou Růtovou (TENIS-CENTRUM DTJ HK) 6-1, 6-0.

Ve finále čtyřhry vyhrála dvojice Michaela Králová (TENIS-CENTRUM DTJ HK) / Nela Šílová (TJ Slovan Moravská Třebová) nad párem Michaela Palánová (TK Spartak Jihlava) / Adéla Svítilová (HTK Třebíč) 6-0, 6-3.

Zleva: Dominika Růtová a Klára Podškubková
Zleva: Michaela Králová, Nela Šílová, Adéla Svítilová a Michaela Palánová
Finále dorostenek

Turnaj mladších žáků v Hlinsku

Na turnaji mladších žáků na dvorcích TK Hlinsko postoupili Tomáš Michek a Lukáš Žďárský do semifinále čtyřhry.
V 1.kole porazili dvojici Jan Hemza (TJ Žďár nad Sázavou) / Vojtěch Kovárník (TK Pernětýn 1897 Pardubice) 7-5, 6-4.
V boji o postup do finále prohráli s dvojicí Patrik Lukš / Sebastian Hlouch (oba HTK Třebíč) 4-6, 2-6.