Leoš Kastner vyhrál čtyřhru a Patrick Coyago druhý ve dvouhře

Uplynulý víkend 25.-26.července se některým našim hráčů na turnajích dařilo.

SK HIT Hradec Králové (baby)

Patrick Coyago startoval na turnaji v kategorii baby na SK HIT Hradec Králové a podařilo se mu dojít až do finále.

Patrick postoupil z 2.místa ve skupině B po výhrách nad Davidem Čižinským (TK SPORTCENTRUM Mladá Boleslav) 4-0, Matyášem Kujalem (TENIS-CENTRUM DTJ HK) 4-0 a Mathiasem Filipem (TC Chrudim) 4-1 prohrál jen s vítězem skupiny Vojtěchem Havláskem (TC Dvůr Králové) 3-4.
Mathias Filip skončil v 5členné skupině na 3.místě.

Ve vyřazovací části vyhrál ve čtvrtfinále nad Matoušem Pilným (TK Pernštýn 1897 Pardubice) 4-0, v semifinále porazil Eduarda Ročka (SK Aritma Praha) 4-2.
Ve finále turnaje prohrál Patrick s Tadeášem Dorazilem (TJ Slovan Moravská Třebová) 0-4.

Zleva: vítěz turnaje baby Tadeáš Dorazil a poražený finalista Patrick Coyago

TC CHRUDIM (starší žactvo)

Leoš Kastner vyhrál soutěž čtyřhry na turnaji starších žáků v Chrudimi.

Leoš hrál čtyřhru spolu s Adamem Svobodou (TK Havlíčkův Brod). V semifinále čtyřhry vyhráli nad dvojicí Matyáš Maršík / Petr Klíma (oba TK Česká Třebová) 6-1, 6-1 a ve finále čtyřhry vyhráli nad naším párem Adam Juliš / Tomáš Grof (oba TC Chrudim) 6-2, 1-6, 10/4.
Adam Juliš s Tomášem Grofem postoupili do finále po výhře nad dvojicí David Barusel (TK Bruntál) / Ondřej Loučka (SK Hamr) 6-4, 6-4.

Do dvouhry starších žáků se přihlásilo 18 chlapců, z toho 6 našich hráčů (Leoš Kastner, Adam Juliš, Tomáš Grof, Tomáš Michek, Lukáš Kučera a Vojta Hanousek).
Postoupit se povedlo jen Leoši Kastnerovi, který po výhře nad Tomášem Grofem 6-2, 7-5 nestačil ve čtvrtfinále na 1.nasazeného Adama Svobodu (TK Havlíčkův Brod, BH 9) a prohrál 6-7(5), 2-6.
Celkovým vítězem dvouhry se stal Maxim Luňák (TC VŠ Praha) kterému ve finále za stavu 6-2 vzdal Adam Svoboda.

Zleva: vítěz dvouhry Maxim Luňák a finalista Adam Svoboda

Finalisté čtyřhry, zleva: Tomáš Grof, Adam Juliš, Leoš Kastner a Adam Svoboda

Ve dvouhře starších žákyň startovalo 14 dívek, z toho 5 našich (Eliška Bílková, Lenka Zemánková, Nela Kastnerová, Aneta Francouzová a Nicol Grubnerová).
Do čtvrtfinále postoupily Eliška Bílková po výhře nad Kateřinou Kulhánkovou (TJ Žďár nad Sázavou, BH 4) 6-3, 5-7, 10/7 a Lenka Zemánková, která vyhrála nad Nelou Kastnerovou (TC Chrudim, BH 3) 6-2, 6-2.
Ve čtvrtfinále prohrála Eliška Bílková s Nicol Jelínkovou (TK PTA Kolín, BH 3) 2-6, 0-6 a Lenka Zemánková s Terezou Parkanovou (TK Kadaň, BH 4) 1-6, 1-6.

Ve finále dvouhry dívek vyhrála Natálie Jiráková (I.ČLTK Praha, BH 6) nad Terezou Parkanovou (TK Kadaň, BH 4) 6-2, 6-1.
Ve finále čtyřhry vyhrály Natálie Jiráková (I.ČLTK Praha) a Kateřina Halamová (TJ Spoje Praha) nad párem Nicol Jelínková (TK PTA Kolín) / Tereza Parkanová (TK Kadaň) 6-2, 6-2.

Zleva: Natálie Jiráková a Tereza Parkanová

Zleva: Kateřina Halamová, Natálie Jiráková, Tereza Parkanová a Nicol Jelínková

LTC Hradec Králové (mladší žákyně)

Nikola Polívková hrála na turnaji mladších žákyň na LTC Hradec Králové.
V konkurenci 21 hráček postoupila až do semifinále dvouhry mezi poslední čtyři.
Ve 2.kole Nikola vyhrála nad Laurou Mudrochovou (TO TJ Tesla Pardubice, BH 1) 6-2, 7-5. Ve čtvrtfinále zvítězila nad Leonou Bošinovou (TK PTA Kolín, BH 6) 3-6, 7-5, 6-3.
V semifinále prohrála Nikola s vítězkou turnaje Annou Šedivou (TENIS-CENTRUM DTJ HK, BH 12) 1-6, 0-6.